poniedziałek, 30 lipca 2012

Nowa baza Norwegiana w Bangkoku

CEO Norwegiana Bjorn Kjos chce w długim terminie stworzyć w Bangkoku swoją bazę. Jeśli chcesz pracować w kabinie jego samolotów, musisz zgodzić się także na przeniesienie do Tajlandii.

Norwegian zaczyna tanie loty na trasie do Nowego Jorku w maju przyszłego roku. Najtańsze bilety z Oslo mają kosztować nawet 1000 koron norweskich (500 - 550 złotych), ale w tzw. niskim sezonie (listopad do połowy grudnia oraz luty i marzec). - Personel pokładowy powinien podążać za samolotem, który będzie zbazowany w Bangkoku, potwierdził Kjos na międzynarodowej konferencji lotniczej GBTA w Bostonie. Docelowo także naprawa i konserwacja maszyn będzie zlokalizowana poza Norwegią. Będzie to w gestii dostawcy samolotów, czyli Boeinga.

Piloci i personel pokładowy, którzy będą obsługiwali nowe loty długodystansowe nie będą zatrudnieni w Norwegianie, ale w agencji pośrednictwa pracy. W ten sposób Norwegian obniża swoje koszty osobowe.

- Personel pokładowy będzie głównie tajski. Każdy może starać się o tę pracę, ale musi mieszkać w Bangkoku. Najważniejsze, aby były to osoby doświadczone. Ponieważ Norwegian jest firmą norweską, potrzebujemy pilotów z europejskimi certyfikatami, mówi Kjos.

- Rynek przewozów lotniczych jest bardzo konkurencyjny. Dlatego tak ważne jest, abyśmy byli na początku, kiedy wchodzi na rynek, tak elastyczni jak to tylko możliwe. Zaczniemy z wynajętym personelem pokładowym, któremu damy perspektywę zatrudnienia w przyszłości, mówi szef informacji Åsa Larsson.

- Ważne jest, aby zrozumieć, że rynek lotów długodystansowych to rynek globalny. Azjaci będą przyjeżdżali na swoje wakacje na zachód. Na początku w naszych prognozach szacujemy, że Azjaci będą stanowili 10-15 procent naszych klientów na lotach długodystansowych. W przeciągu pięciu lat będą stanowili już połowę. A po kilku kolejnych latach większość będą stanowili Azjaci, mówi Kjos.

Także naprawa i przeglądy samolotów będą odbywały się poza Norwegią, gdy Boeing dostarczy swoje nowe samoloty. - Oznacza to, że Boeing zapewni pełne wsparcie techniczne dla tych maszyn. Samolot zbudowany jest z włókien węglowych, nie rdzewieje i jest bardzo zaawansowany technologicznie. Obsługa będzie pochodziła z fabryki Boeinga i będzie trwała zaledwie kilka godzin, mówi Kjos.

Już w czerwcu przyszłego roku możesz zacząć szukać biletów do Nowego Jorku z Oslo już od 3 200 złotych (dla Norwegów ta cena nie jest duża) za podróż w obie strony i Kjos potwierdza że w trakcie sezonu nie zamierza sprzedawać tanich biletów. Nie znajdziesz także tanich biletów jeśli zamierzasz wracać do domu w piątek lub niedzielę. - Przez pozostałą część roku prawie zawsze będą dostępne tanie bilety, mówi Kjos, który zamierza wystartować z trzema rejsami do Nowego Jorku w tygodniu.

Pierwszy Boeing 787 Dreamliner zostanie dostarczony dla Norwegiana w kwietniu 2013 roku. Zabierze on na pokład 291 pasażerów i zużywa mniej paliwa niż obecnie eksploatowane samoloty. To dlatego Kjos może latać tak tanio. Najprawdopodobniej wykorzysta także ten samolot na trasie do Bangkoku.

- Najprawdopodobniej otworzymy więcej tras do Tajlandii. Krabi i Phuket są także aktualne. Nie znamy jeszcze ceny lotów do Bangkoku. Będą one wyższe od tych do Nowego Jorku, ale na pewno będą niższe od tych, które są dostępne obecnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz